Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація книги Олександра Пагірі «Між війною та миром: відносини між ОУН і УПА та збройними силами Угорщини (1939–1945)» (Київ)

Дата події: 14.05.2014 18:30

Книгарня «Є» запрошує на презентацію книги Олександра Пагірі «Між війною та миром: відносини між ОУН і УПА та збройними силами Угорщини (1939–1945)», що відбудеться у середу, 14 травня.

Початок – о 18:30.

У книзі розповідається про складні відносини між українським націоналістичним підпіллям та угорською армією у роки Другої світової війни. Будучи ненадійним союзником Німеччини, угорські війська, щоперебували на окупованій території України у 1943—1944 рр., вступили у таємні переговори з представниками УПА, щоб домовитися про ненапад та уникнути непотрібних жертв у взаємному протистоянні. Внаслідок серії зустрічей у грудні 1943 р. відбувся візит української підпільної делегації до Будапешта, де відбулися переговори з представниками угорського керівництва та домовлено про ненапад та співпрацю між УПА та угорськими військами. Після серії воєнних поразок країн гітлерівської коаліції Угорщина шукали шляхів до виходу з війни за посередництвом переговорів із західними альянтами. Водночас вобличчі УПА угорці вбачали «маленького союзника» для протистояння комуністичній експансії на захід. Втім небажаного кровопролиття так і не вдалося уникнути, а відносини між УПА та угорською армією не були гладкими та до кінця мирними. Про те, де проходила межа між війною та миром у відносинах між українським підпіллям та угорськими військами у 1939—1945 рр. ідеться у книзі Олександр Пагірі.

***

Адреса книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3
ст. м. «Золоті Ворота»
Вхід вільний.

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»