Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація карти України для незрячих людей (Київ)

Дата події: 07.10.2015 14:00

Книгарня «Є» та ВГО "Генерація Успішної Дії" запрошують на презентацію карти України для незрячих людей. Захід відбудеться 7 жовтня. Початок — о 14.00.

У рамках проекту «Право на доступність: досвід США в українських реаліях» Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору «Генерація Успішної Дії», за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні (програма «Гранти для учасників програм обмінів») та під егідою Коаліції з протидії дискримінації в Україні, було розроблено та виготовлено рельєфно-графічну адміністративну карту України.

 На замовлення та разом з фахівцями ВГО «Генерація Успішної Дії» над картою працювали наші партнери з Польщі – Studio Tyflografiki. В процесі розробки дизайну та виготовлення карти було враховано вимоги універсального дизайну та дотримано міжнародних стандартів тифлографіки.

У заході візьмуть участь:

Юлія Сачук – автор і керівник проекту «Право на доступність: досвід США в українських реаліях».

Анна Серпутько – тифлопедагог, викладач НПУ імені Драгоманова.

Представник Посольтва США в Україні

Партнери з Польщі:

Марек Якубовскі – експерт з тифлографіки, розповість ознайомить з процесом виготовлення карт для незрячих людей в Польщі;

Анна Хоєцка представить досвід Польщі у навчанні незрячих людей, зокрема дітей, користуватися рельєфно-графічними картами.

 "Рельєфно-графічна карта України є дуже потрібною для дітей з порушеннями зору, щоб повноцінно вивчати і пізнавати географію та історію своєї країни. Вдало підібрані кольори для зорового сприймання і правильно та зручно розміщені брайлівські позначення для тактильного обстеження дають змогу на рівних працювати з картою незрячим особам, людям із залишковим зором та тим, у кого немає порушень зору, що є дуже важливим", – зазначає Наталя Щербань, головний редактор Об’єднаної редакції періодичних видань УТОСу «Заклик».

Рельєфно-графічна карта України допоможе дітям і дорослим з порушеннями зору сформувати уявлення про Україну, її територію, адміністративний поділ, розташування відносно сусідніх кран, дізнатися, де знаходяться обласні центри, області, моря тощо. А це підвищуватиме рівень картографічної грамотності людей

 з порушеннями зору, розвиватиме культуру роботи з картою. Вміння працювати з картою дає можливості розвивати просторові уявлення, зокрема про територію країни, навички просторового орієнтування. Вчителеві така карта допоможе організувати роботу незрячих та слабозорих учнів на уроці на рівні з іншими однокласниками, урізноманітнити навчальні завдання, зробити їх більш доступними, творчими та цікавими. Унікальна карта може зацікавити викладачів та студентів з порушеннями зору, адже допоможе унаочнити навчальний процес. А це в цілому сприятиме підвищенню якості освіти людей з порушеннями зору в Україні, їх успішній реалізації у професійній та повсякденній діяльності.

«Я дуже зраділа, коли влітку 2014-го року дізналася про плани нашої організації виготовити тактильну карту України, бо з дитинства полюбляю розглядати карти. Коли я вчилася у спеціальній школі для незрячих дітей в Одесі, на жаль, там були лише старі рельєфно-графічні карти світу та СРСР. Мене одразу зацікавило, яким чином можна буде замовити чи придбати цю мапу. Було б дуже непогано зробити й інші: історичні карти, фізичну карту України, Європи, частин світу, окремих областей України. Ознайомлення з ними допомагає мені уявити себе в конкретному просторі, зрозуміти своє розміщення по відношенню до глобальних об’єктів», – говорить Світлана Ліра, яка входить до Координаційної ради ВГО «Генерація успішної дії», журналістка Одеської державної радіокомпанії.

Карти будуть безкоштовно розповсюджуватися в школах, де навчаються діти з порушеннями зору, зокрема у Києві, Львові, Одесі, Харкові, а також серед зацікавлених осіб, які мають порушення зору. Більш докладну інформацію щодо місця та часу проведення презентації та можливостей безкоштовного отримання

 карти ми повідомимо згодом на офіційній сторінці ВГО «Генерація Успішної Дії» у фейсбук та на сайті www.gud.org.ua

ДЛЯ ДОВІДКИ

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» заснована в 2006 році ініціативною групою активної молоді після проведення в квітні 2006 року I Всеукраїнського форуму незрячої молоді. ВГО «Генерація успішної дії» поширює свою діяльність на територію всієї України та має осередки у більшості її областей. 

Мета діяльності організації: реалізація і захист прав та основоположних свобод людьми з інвалідністю по зору, сприяння їх повному включенню до всіх сфер життя суспільства. Реалізація мети досягається через такі основні принципи: рівність можливостей, недискримінація, відкритість і доступність середовища, зобов’язання поважати та захищати права людини, повага до гідності, незалежний спосіб життя та солідарність.

Сайт організації – www.gud.org.ua

Facebook – https://www.facebook.com/OrganizationGUD
Адреса книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3
метро «Золоті ворота»

Вхід вільний.

Медіа-партнер заходу — тижневик «Український тиждень».

 

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»