Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація графічного роману «Герой поневолі» за повістю Івана Франка (Львів)

Дата події: 13.11.2014 18:00

Книгарня «Є» та видавництво “Леополь” запрошують на презентацію графічного роману «Герой поневолі» за однойменною повістю Івана Франка, яка відбудеться 13 листопада. 

Початок — о 18.00.

Художник та співавтор концепції — Міхай Тимошенко. Адаптація тексту та співавтор концепції — Кирило Горішний.
День 1 падолиста 1848. У Львові спалахнула революція, що охопила ряд країн Європи. Ці події увійшли в історію як «Весна Народів» та стали темою маловідомої повісті Івана Франка «Герой поневолі». Через півтора століття ця повість оформлена в інший жанр — так званий графічний роман — у такому творі сценарій і малюнки співіснують для передачі сюжету. Ще маловідомий в Україні, цей жанр не обмежується загальновідомим поняттям “комікс”. Американське слово “комікс” (у перекладі – “кумедний) асоціюється у широкого загалу з жартівливою дитячою книжкою. У “графічному романі” — література як для дітей, так і для дорослих. Візуальний зміст графічного роману призначений для всіх поколінь, частин країни та іноземців, яких, крім Івана Франка, вабить місто Львів, Україна, Польща, історія, мистецтво… або все разом. Створення графічного роману “Герой поневолі” є результатом глибокої документальної роботи та досліджень за допомогою відомих львівських істориків. Оглядач зустріне на малюнках знакові для міста місця та будівлі, які частково збереглися донині.

Сюжет повісті Івана Франка:

Головний герой роману – українець, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він мимоволі опиняється у вуличних боях між поляками та австрійцями. Зі Степаном Калиновичем трапляються неймовірні пригоди на львівських барикадах революції «Весна народів» у 1848 р. Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, а також національно-культурній свідомості людини. Він підкреслює героїзм та солідарність в час революції.

Про авторів:

Міхай Тимошенко – художник та співавтор концепції. Народився 1980 року в Румунії (м. Мачін). Художник працює в різних жанрах: живопис, карикатура, графічні твори. Своє мистецтво він, зокрема, показує у своєрідному жанрі на межі образотворчого мистецтва та літератури – графічний роман. Йому виповнилося 19 років, коли молодий митець повернувся в Україну, країну його прадіда. Міхай Тимошенко закінчив Львівську національну академію мистецтв (відділ графічного дизайну) у 2006 р. Він є учасником міжнародних виставок з 1998 р. та автором таких персональних виставок як “Авто-портрет” та “Театр-портрети”. Його вабить також світ театральної режисури та пантоміми, що впливає на репрезентацію персонажів його графічних романів.

Кирило Горішний – адаптація тексту та співавтор концепції. Народився в Парижі 1977 року. Здобувши ступінь магістра історії в Сорбонні, 2002 року він пoвернувcя на близькі йому терени: у Східну Європу, а саме в Україну — землю його дідусів і бабусь. Відтоді, як фотограф та видавець, він намагається збагнути та висвітлити душу країни. Особливу увагу він приділяє соціальним, етнічним та історичним питанням. Зокрема, він досліджує життя гірського народу Карпат – гуцулів. Кирило Горішний співпрацює з міжнародною пресою та виставляє свої фотографії у галереях і музеях світу. За допомогою львівського видавництва “Леополь”, разом із іншими авторами, він по-новому розкриває минуле й сьогодення України, що відбудеться 13 листопада.

***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.

Генеральний медіапартнер — журнал «Український тиждень»

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»