Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація альбому «Сорочинський іконостас / The Sorochynskyi Iconostatsis» (Київ)

Дата події: 02.11.2010 18:00

Книгарня «Є» та видавництво «Родовід» запрошують Вас на презентацію альбому «Сорочинський іконостас / The Sorochynskyi Iconostatsis», яка відбудеться 2 листопада.

Початок — о 18.00.

Найновіше видання «Родоводу» — яскравий художній альбом, присвячений Сорочинському іконостасу (іконостасу церкви Спасо-Преображення в с. Великі Сорочинці, Полтавська обл.) – знаковій пам'ятці українського бароко. Цей іконостас, створений у період найвищого розквіту барокового стилю, відобразив його найтиповіші риси та кращі надбання. Чудовий живопис, створений різними майстрами, пишне різьблення та оздоблення разом створюють надзвичайно цікавий твір мистецтва доби Гетьманщини.
До видання увійшли не тільки унікальні фото ікон, зроблені Іваном Креженстовським, але й вагомі наукові статті. Серед авторів: Людмила Миляєва, Інна Дорофієнко, Ольга Рутковська. Важливе значення має також переклад текстових матеріалів альбому англійською мовою, зроблений Мартою Олійник з Канади і відредагованою Романою Ляброссе з Нью-Йорку. Завдяки ньому цю унікальну пам'ятку, що насправді має світове значення, тепер можна представити й поза межами України.
Художньо оформив видання Микола Шток – дизайнером харківської школи, що зараз працює у Москві.

***
Адреса книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3, ст. м.  «Золоті Ворота»

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

2 відгуків

 1. Леся

  Книга розкішна! Так, вона (як і всі видання «Родоводу») орієнтована не на пересічного читача, а на професіонала: історика, мистецтвознавця тощо. Проте, коли береш видання до рук, воно «затягує».

  Одразу виникають в голові думки про десятки старих дерев’яних храмів на Західній Україні, які руйнуються часом, навмисне спалюються людьми, грабуються колекціонерами, і в першу чергу потребують своїх каталогів та альбомів (Останній мій біль – готична церква Св. Параскевії XV ст. на Хустщині…). В цьому випадку Спасо-Преображенській сорочинській церкві поталанило більше.

  Я так розумію, що це буде вже друга презентація цієї книги, бо перша була нещодавно в Музеї Тараса Шевченка. Тому, раджу всім зацікавленим прийти на презентацію, бо розповідь-спогад п. Інни Дорофієнко варта багатого.

  Можливо, трохи «кусається» ціна (бо в «Родоводі» всі книги недешеві…), але коли ти розумієш, що це буде ще одна коштовна «цеглина» у твоїй бібліотеці, вагання кудись зникають.

 2. Тетяна

  Про цю церкву в Сорочинцях вийшла дуже чудова розвідка Вадима Щербаківського в Празі в 1944 р. у пятому томі Праць українського історико-філологічного товариства в Празі

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»