Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Прес-конференція "70 тисяч неприйнятих дитячих особистостей – як розуміти «Іншого»

Дата події: 02.12.2014 12:00

Польський інститут у м. Києві та Книгарня «Є» запрошують журналістів та всіх охочих взяти участь у прес-конференції до міжнародного дня людей з особистими потребами.

Початок — о 12:00

Дари Бога – це земля й небо, день і ніч, квіти й насіння, дерева, птахи… й люди. Діти – це також дари Бога, тоді, коли треба виправдати їхню появу на землі… 

(Дорота Тераковська)

3 грудня – міжнародний день людей з особливими потребами. За даними ООН більш ніж 1 млрд. осіб, або приблизно 15% світового населення, живуть з певними видами особливих потреб. Ця «найбільша меншість світу» щодня має справу з багатьма перешкодами, що не дозволяють активно брати участь у суспільному й культурному житті, а найбільше дошкуляє ставлення «більшості» — її боязка відстороненість…

Значну частину цієї меншості складають діти, в Україні – це майже 70 тисяч осіб, відповідно до даних Національної доповіді про заходи, спрямовані на здійснення Україною зобов’язань у рамках Конвенції про права інвалідів. «В Україні у дошкільних навчальних закладах чисельність дітей з інвалідністю складає 6 766 осіб, в загальноосвітніх закладах 62 804 особи»

Прес-конференція не випадково відбувається у книгарні. В Україні у видавництві «Грані-Т» за підтримки Польського Інституту у Києві побачила світ книга, яких практично нема на книжковому ринку України – повість Дороти Тераковської «Мишка» у перекладі Дзвінки Матіяш, в якій йдеться про життя родини з дитиною з синдромом  Дауна. Це художня книга, яка розкриває світ людей з особливими потребами, які вони, як із ними комунікувати. Як їх розуміти і любити, як подолати фобії – батькам, родичам, друзям, усім…

Зараз мені складно згадати, коли мені до рук потрапила «Мишка» (в оригіналі Poczwarka). Вона дуже сильно на мене подіяла. Нагадала давні дитячі страхи, коли я, приїжджаючи на канікули до дідуся, заглядала за огорожу інтернату для неповносправних і роздивлялась дітей, які були не схожі на інших. Дивувалась, що по цій вулиці чомусь люди менше ходять і не розуміла, чому мене притягують ці діти. (Дзвінка Матіяш, перекладачка)

До розмови запрошені також представники різних українських організацій, які щоденною працею прагнуть зробити життя дітей з особливими вадами повноцінним, допомогти відчувати себе повноправними членами суспільства. При цьому всі вони твердять, що досвід спілкування з цими дітьми робить їхнє життя кращим.

Учасники прес-конференції:
Дзвінка Матіяш – перекладачка книги, письменниця, авторка книжок «День Сніговика» (2014),  «Історії про троянди, дощ і сіль» (2012), «Казки П’ятинки» (2010).
Ева Фігель – директор Польського Інституту у Києві, радник-посланник Посольства РП в Україні
Сергій Кур’янов – президент Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром», батько 10-річного Іллі
Віталій Любота – режисер, художній керівник театру «Паростки»
Надія Надільна – представник Центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» (Львів)

У прес-конференції візьме участь Сашко Стешенко, актор театру «Паростки», Роман Максимович (Львів) – юнак із синдромом Дауна, його приятелька Надя Калачова (випускниця Українського Католицького університету), авторка буктрейлеру до книжки. На презентації повісті «Мишка» у Львові Роман сказав, що «Мишка» — його улюблена книга. І продекламував 13 розділ з послання апостола Павла про любов. Цього нашому суспільству дуже бракує – любові і розуміння тих, хто не такий, як всі.
Ввечері 2 грудня о 18.30 у будинку освіти й творчості МайстерКлас (вул. Лаврська, 16А) відбудеться презентація повісті Дороти Тераковської «Мишка».

Акредитація журналістів на прес-конференцію обов’язкова за телефоном: 2880304 (Польський Інститут у Києві) або ola.klymenko@instytutpolski.org, tatiana.artuszewska@instytutpolski.org

Захід відбудеться за ініціативи Польського інституту в м. Києві.

***

Адреса книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень»

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»