Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Офіційна заява Книгарні «Є» щодо ситуації з українофобським «Учебником ненормативной лексики английского языка»

Дорогі покупці мережі книгарень “Є”!

На жаль, наше прагнення мати якнайбільше якісних книжок наштовхнулося на ганебне видання — посібник  Світлани Варшавської «Учебник ненормативной лексики английского языка» (“Агентство Светланы Варшавской”, 2014; ISBN: 978-617-655-083-9), який поширює образливі російські стереотипи щодо українців. Ми повністю поділяємо думку, що така книжка не має права на існування взагалі, не говорячи вже про перебування на полицях наших магазинів. Це, а також інші книжки цього видавництва вже вилучені з усіх наших книгарень. Крім того, підготовлено звернення до компетентних органів держави задля необхідної реакції. Наші юристи готові вести справу до кінця, відстежувати, щоб винуватці, видавці-українофоби, несли відповідальність за свої дії.

Втім, у відповідь на звинувачення в поширенні такої літератури й навіть, як писали деякі ЗМІ, “розпалюванні міжнаціональної ворожнечі” змушені наголосити: Книгарня “Є” не може відстежити зміст усіх десятків тисяч видань, які містить. Саме видавництва повинні публікувати якісну літературу й відкидати тексти, які закликають до насильства, до повалення державного ладу, знищення державних кордонів, а також тексти, які навчають зневажливому ставленню до народу нашої країни. Якщо видавництва дозволяють собі публікувати такі книжки, сама лише Книгарня “Є” не може запобігти поширенню таких книжок, адже вони можуть потрапити на полиці й інших торгівельних компаній — і такими видавництвами мають займатися компетентні державні органи.

Ми хочемо нагадати громадськості, що Книгарня “Є” від самого початку свого існування мала системно проукраїнську позицію, просуваючи українські книжки. У часи антиукраїнської влади книгарня “Є” не продавала українофобських книжок Дмитра Табачника (які, нагадаємо, певне видавництво видавало, а інші книготоргівельні мережі їх продавали). Наприкінці 2013 — на початку 2014 року, коли євромайданівці були гнані, зокрема у Харкові, саме в нас, у книгарні «Є» на Сумській, вони могли проводити свої заходи, за що книгарня тоді постраждала від українофобських провокаторів-кримінальників. Нас ніхто ніколи не міг звинуватити ані в антиукраїнській, ані в малоросійській позиції, ані у кон'юнктурності, у пристосуванстві — ми завжди, незалежно від влади, яка в нас часто бувала антиукраїнською чи малоросійською, були системно проукраїнськими.

Ситуація з книжкою від “Агентства Світлани Варшавської” засвідчує, що в Україні, попри війну, не ведеться системна боротьба з антиукраїнскими проявами — саме нехтування цим питанням і призвело до теперішніх трагедій. Настав час поставити питання перед владою руба: слід вимагати системного захисту всього українського і системної боротьби з усім антиукраїнським.

Ми засвідчуємо всім нашим шанувальникам свою повагу. Дякуємо нашим відвідувачам за те, що звертають увагу на неподобства у текстах, — і реагуємо на ці звернення.

З повагою,
директор ТОВ “Книгарня Є” Федоренко К.М.
20.02.2017 р.

5 відгуків

 1. Макс

  Реакція на ситуацію дуже правильна. Але! Якщо людина читає книги, то повинна знати, що в кожній 10-й хтось когось ображає. Що на полицях не має книг, де образливо написано про «москалів», «жидів», «негрів» і т.д? Безліч! І вони, зрештою, так само громадяни України, в них проукраїнська позиція, вони воюють на Сході.Чи це не відноситься до «розпалювання міжнаціональної ворожнечі»? Чому існують такі книги? Та все просто. В нашій країні відсутня цензура. Можливо це погано, а можливо- добре. Була б цензура-сиділи б всі тихо, є-мають право на існування такі підручники. Найкращій спосіб боротьби з цим-не купувати.Не давати заробити тим, хто собі дозволяє випускати таку літературу. Тим більше, що на ньому чітко стояло 18+(дивну літературу для додаткового читання підбирав автор склоки для дитини).І ще, насправді, які можуть бути претензії до книгарні? Вони НЕ ПОВИННІ перечитувати всю літературу. Для цього в державі є «специально обученные люди».

 2. Оксана

  Прекрасна і достойна заява!

 3. Леля

  Наприкінці 2013 — на початку 2014 року, коли євромайданівці були гнані, зокрема у Харкові, 

  Враньё.

 4. yURIY

  1.Гідна заява гідної установа.

  2. леля — я сам там був і бачив цю ситуацію, тому не брешіть ви

 5. Наталія Костіна

  Підтримую заяву шанованої мною «Книгарні Є».

  З повагою.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»