Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Міжнародний проект “Апокаліпис міста». Ніколай Тойфель (Німеччина). Розмова на тему: “Ландшафти пам'яті і колективна пам'ять на німецько-польських прикордонних територіях” (Київ, Лисенка)

Дата події: 06.06.2017 18:30

Книгарня “Є” та міжнародний проект “Апокаліпсис міста” запрошують на зустріч із дослідником культурної та політичної географії Ніколаєм Тойфелем (Німеччина) та розмову на тему “Ландшафти пам'яті і колективна пам'ять на німецько-польських прикордонних територіях”. Захід відбудеться 6 червня. Початок — о 18.30. Модераторка — Катаріна Новікова.

Драматичні вигнання і переселення, що відбувались після Другої світової війни, перетворили область вздовж річок Одер і Нейсе на нову прикордонну область між Німецькою Демократичноїю Республікою (НДР) та Польською Народною Республікою (ПНР). Кордон, який був в односторонньому порядку визнаний лише Радянським Союзом (до 1990 року), через його низьку проникність розглядався як друга залізна завіса. Незважаючи на ентузіазм і відкритість, досягнуті вступом Польщі до Європейського Союзу в 2004 році і до Шенгенської угоди в 2007, конфлікти прикордонної і двонаціональної співпраці часто відбуваються з області історії та історії політики.
Говоритемо про кордони, пам'ятники і колективну пам'ять як символи культурного ландшафту.

Ніколай Тойфель (Nicolai Teufel) працює молодшим науковим співробітником на кафедрі культурної географії (професор, доктор Метью Ґ . Ганна) і в бере участь у професорській програмі політичної географії (професор, доктор Мартін Довенспек) в Університеті міста Байройт (Німеччина). Зосередження інтересів припадає на прикордонні дослідження в Центральній і Східній Європі; зацікавлений в темах культурної пам'яті, міграції, детериторіалізації, прикордонного співробітництва та європейської інтеграції. У співпраці з Національним університетом ім. Івана Франка та Львівським інститутом менеджменту Ніколай Тойфель організував два українсько-німецьких семінари в 2015 і 2016 роках, які фінансувалися Міністерством закордонних справ Німеччини (Федеральне міністерство закордонних справ) і Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

Модераторка зустрічі — Катаріна Новікова, філософиня, релігієзнавиця.

Адреса книгарні «Є»:
м. Київ,
вул. Лисенка, 3,
м. «Золоті ворота».
Тел.: (044) 235 88 54

Вхід вільний.
Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»