Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

MILITARIA UKRAINICA: Карпатська Січ

21 квітня у київській книгарні «Є» відбулася презентація чергового видання серії MILITARIA UKRAINICA (видавництво «Темпора») – книжки Олександра Пагірі «Карпатська Січ: військове формування Карпатської України».

Дослідження, присвячене військовому формуванню, на яке спирався уряд Карпатської України (1938—1939), базується на унікальних архівних документах, більшість з яких вперше опубліковано у додатках саме до цього видання. Зразки уніформи Карпатської України через несприятливі історичні обставини практично не збереглися; тому довелося проводити їх реконструкцію за фотографіями, які дійшли до нас із тих часів.
Олександр Пагіря приділив увагу також і  «Жіночій Січі» — структурній одиниці Карпатської Січі, до складу якої входили жінки. Прочитати про функції цього формування, дізнатися, як жили жінки у військово-польових умовах, якою була їхня уніформа та бойове спорядження, можна у окремому розділі книжки.
Карпатська Січ, як і держава, яку вона захищала, проіснувала недовго. Проте бойовий вишкіл тут пройшли люди, котрі згодом стали лідерами інших визвольних військових формувань на території України, — зокрема, Роман Шухевич.
Під час презентації відбувся перегляд фрагменту фільму «Трагедія Карпатської України», змонтованого на основі документальної хроніки тих часів. Відвідувачі отримали можливість перенестися у минуле й побачити, як відбувалося засідання Сойму Карпатської України, на якому затвердили державну символіку, а президентом обрали Августина Волошина: усі присутні – натхненні, патріотичні, однодумці, рішення приймають одностайно й одноголосно…

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»