Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Лекція Юрія Шевчука на тему “Політика мовної шизофренії в Україні. Джерела, форми, наслідки” (Львів)

Дата події: 30.06.2015 18:00

Книгарня “Є” запрошує на лекцію  Юрія Шевчука (Нью-Йорк) на тему  “Політика мовної шизофренії в Україні. Джерела, форми, наслідки”, яка відбудеться 30 червня. Початок — о 18:00.

Всюдисуще поєднання української мови з російською є рисою, що чи не першою впадає у вічі  чужинцеві, який відвідує Україну. В лекції буде зроблено аналіз цього нового і надзвичайно ефективного механізму русифікації у історичному контексті та в порівнянні з практикою інших західних країн. Будуть також докладно розглянуті наслідки мовної шизофренії для української мови, культури й ідентичності.

Юрій Шевчук, випускник факультету романо-германської філології, Київського державного університету імени Тараса Шевченка (1977—1982) зі спеціальності «теорія і практика перекладу». Захистив кандидатську дисертацію на тему «Архаїзація лексики англійської мови Великої Британії». Навчався на магістерській та докторській програмі з політології в університеті Нова школа суспільних досліджень, Нью-Йорк (1992—1999), маґістр політології зі спеціальностей «порівняльна політологія» та «американський уряд».

Викладав англійську мову в Українському інституті інженерів водного господарства, м. Рівне (1987—1992), українську мову на Літній школі Гарвардського університету (1990—2012). З 2004 р. працює лектором української мови в Колумбійському університеті, Нью-Йорк, США, де викладає початковий, середній і поглиблений курси української мови та курс «Совєтський, постсовєтський, колоніальний, постколоніальний кінематограф». З 2014 р. викладає українську також у Єлльському університеті. Автор підручника «Українська для початківців» для студентів західних університетів та самоуків (Beginner’s Ukrainian. Hippocrene Books, New York, N.Y., first edition 2011, second edition 2013: http://hippocrenebooks.com/book.aspx?id=1771

Пише і виступає публічно на теми мовної ситуації в Україні, української культури й ідентичности.

Засновник і директор Українського кіноклубу Колумбійського університету, єдиного постійного форуму українського національного кінематографа поза межами України (з жовтня, 2004 р.), http://www.columbia.edu/cu/ufc. Активно популяризує українське кіно в Північній Америці та Західній Европі.

Працював кореспондентом Радіо “Свобода” в Нью-Йорку (1994—1999).

Перекладач, серед його опублікованих перекладів Джордж Орвел “Ферма тварин” (1989), Орест Субтельний “Історія України” (1991).

Член Наукового товариства імени Шевченка (США), член Української Вільної Академії Наук (США), член Національної спілки кінематографістів України.

Адреса Книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»