Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Лекція-презентація українського посуду (Харків)

Дата події: 16.06.2011 18:00

Книгарня «Є» запрошує на лекцію-презентацію українського традиційного та сучасного глиняного посуду,  що відбудеться 16 червня.

Початок — о 18:00.

Презентує Христя Голота.

Глиняний посуд— предмети побуту, виготовлені з чистої без домішок глини, призначені для приготування, вживання та зберігання їжі. Димлена, або чорна глиняна кераміка цілком безпечна, адже для її виготовлення потрібна лише глина й вогонь.

З гончарними виробами пов’язана велика кількість обрядів і звичаїв, насамперед магічних. Це і розбивання горщика під час хрестин, весілля, похорон, і виставлення на тинах горщиків для оберігання від посухи тощо. Приїзд в село Гончара віщував дівчатам швидке одруження. Технологія гончарного виробництва надзвичайно складна і тривала. Починалось все із пошуків глини, вона повинна мати особливі властивості до роботи: вона повинна вилежатись, перемерзнути, потім її подрібнювали, змішували, місили (закачували) і лише потім викладали на гончарний круг, який на Україні мав назви станка, головатого чи вольського круга. Складався він з верхньої частина (верхняк, голова), нижньої (спідняк, гончак). Спирався круг на стоян, п’ятку і кріпився дерев’яною дощечкою (коник, жаба) до лави.

Це і багато інших цікавих фактів і секретів ви почуєте під час лекції.

***
Адреса Книгарні “Є”:
вул. Сумська, 3.
Вхід вільний.

Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»