Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Лекція Петра Бойка «Козацьке коріння Олександрівська-Запоріжжя» (Запоріжжя)

Дата події: 09.02.2018 18:30

Книгарня «Є» та Запорізьке наукове товариство імені Якова Новицького запрошують на лекцію історика Петра Бойка «Козацьке коріння Олександрівська-Запоріжжя», яка відбудеться 9 лютого. Початок – о 18.30.

Російський та радянський міф про незаселеність земель Півдня України до того, як сюди прийшла імперська влада, і який іі зараз використовується путінською пропагандою, легко руйнується, якщо уважно дослідити історію Запорізького краю. Здавна ці землі були заселені – спочатку русичами, затим – бродниками та кочовими племенами, генофонд яких також увійшов до сучасної української нації, ще пізніше – запорозькими козаками. Ці території належали до земель Війська Запорозького Низового (Вольностей), які простягалися від сучасної Полтавської області на півночі до Крима на півдні, і від Дону до Вінницької області на заході. А на місці сучасного міста Запоріжжя (до 1921 року Олександрівська) були козацькі фортеці, засіки і зимівники, а після розорення Запорозької Січі – козацьке село Вознесенівка. І навіть саму фортецю Олександрівськ у 1770 році будували запорозькі козаки. Так виникло місто Олександрівськ, яке входило до Дніпровської оборонної лінії. Його будівництво завершилося в 1775. Нащадки славних січових лицарів живуть тут і понині

Петро Бойко – кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.

Адреса Книгарні «Є»:
м. Запоріжжя
пр. Соборний, 137.
Тел.: (094) 885 3903
Вхід вільний.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»