Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Лекція Олени Синчак «Фемінітиви: від символічної влади до справедливої мови» (Львів)

Дата події: 28.10.2015 18:00

Книгарня “Є” та Феміністична майстерня запрошують на лекцію Олени Синчак на тему «Фемінітиви: від символічної влади до справедливої мови», яка відбудеться 28 жовтня. Початок — о 18.00.

Як часто ви вагаєтесь щодо того, як правильно назвати жінку за професією чи видом діяльності: лікар чи лікарка, секретар чи секретарка, психолог чи психологиня? І про що свідчать такі вагання? На ці, а також низку інших запитань спробуємо спільно пошукати відповіді в перебігу лекції. Зокрема, розглянемо такі питання:

  1. Чому прийняті мовні норми витісняють фемінітиви з офіційного вжитку? Які граматичні правила порушує така традиція і які соціокультурні наслідки приховані за нею?

  2. Як фемінітиви пов’язані з розподілом на ринку праці? Як вони залучені до розподілу влади і символічного капіталу?

  3. Які існують моделі утворення фемінітивів? Як ними послуговуватися?

  4. Як мовна політика пов’язана зі ставленням до мови в суспільстві? І які чинники впливають на перегляд мовних норм?

  5. Які можливі стратегії ґендерного реформування української мови? (плюралізм підходів). Як не передати куті меду, або чи існують межі в стратегії фемінізації? Чи може текст із фемінітивами бути мізогінним та сексистським?

Захід відбувається в рамках проекту «Феміністичний лекторій», що реалізується громадською ініціативою «Феміністична майстерня» за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Олена Синчак – мовознавиця, кандидатка філологічних наук, старша викладачка Українського католицького університету (де викладає курси «Українська мова за професійним спрямуванням», «Українська мова: публічний виступ», «Українська мова: академічне письмо», «Українська мова як іноземна»). Крім того, викладає дистанційний курс «Ґендерно чутлива мова в медіях: виклики і здобутки» для харківської ґендерної школи з журналістики, яку організовує експертна платформа «Крона». Є співавторкою підручника «Гендер для медій» (за редакцією Марії Маєрчик, Ольги Плахотнік та Галини Ярманова, К.: Критика, 2013), до якого написала розділ «Ґендерована мова: вектори влади і впливу», а також авторкою низки публікацій стосовно різних аспектів вираження ґендеру в мові.

Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7

Вхід вільний.
Медіа-партнер заходу — тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»