Приходь
Календар
Серпень 2015
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31EC
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Лекція Євгена Головахи «Українське суспільство: сучасні виклики» (Київ)

Дата події: 26.08.2015 18:00

Книгарня «Є» запрошує на відкриту лекцію відомого українського соціолога, аналітика, професора Євгена Головахи на тему «Українське суспільство: сучасні виклики». Захід відбудеться 26 серпня. Початок — о 18.00.

Євген Головаха прочитає у книгарні «Є» лекцію про останні соціальні зміни в українському суспільстві.

Виклики перших років незалежності пов’язані насамперед з руйнацією інституціональної системи, неадаптованістю людей до нових умов життя і невизначеністю геополітичної перспективи держави і суспільства. Українське суспільство двадцять років залишалися без чітких орієнтирів соціальних перетворень. А самі перетворення були непослідовними, суперечливими і незрозумілими для більшості громадян.
Перші два десятиріччя незалежності – це суцільна «драма невизначеності», кульмінацією якої стала відмова В.Януковича від угод з Євросоюзом і спроба силою припинити акції протесту на Майдані. З цього моменту суспільство почало змінюватись. І насамперед воно визначилось зі стратегічним напрямком розвитку – від амбівалентності минулого (одночасної підтримки взаємовиключних геополітичних напрямків руху ) до вибору більшістю населення європейського шляху.
Сьогодні ми маємо «трагедію визначеності» і нові соціальні виклики, які важко було уявити ще два роки тому: суспільство має бути принципово реформованим в умовах зовнішньої агресії, війни на Сході України та економічної кризи.
Але саме суспільна визначеність – це перший (з багатьох необхідних) крок до виходу України з глухого кута «пострадянського стану». Чи готове суспільство до наступних кроків – зміни системи влади на всіх рівнях, подолання тотальної корупції, реформування економіки, соціальної інфраструктури, освіти, науки, культури? Чи є для цього необхідні соціальні ресурси, чи готові громадяни України підтримувати ці кроки не тільки словом, але й реальними громадськими справами? Чи не вичерпаний ресурс терпіння у більшості населення? Як змінилася громадська думка щодо нових соціальних викликів за останній рік?

Лектор спробує дати відповідь на ці запитання, спираючись на досвід багаторічних соціологічних досліджень соціальних змін в Україні. Насамперед таку інформацію надає моніторинг соціальних змін Інституту соціології НАН України, започаткований Наталією Паніною у 1992 році. Щорічні опитування охоплюють населення усіх областей України (вибірка складає 1800 респондентів). Останнє опитування було здійснено у липні 2015 року.

Відповіді на ці та багато інших питань — під час зустрічі з відомим науковцем, експертом, доктором філософських наук, заступником директора Інституту соціології НАН України Євгеном Головахою.

Адреса Книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3
метро «Золоті ворота»

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»