Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Лекція Джозефа Теббі «Пінчон: на сцені читання, за лаштунками письма» (Київ, Лисенка)

Дата події: 20.12.2017 18:30

Книгарня «Є» запрошує на лекцію Джозефа Теббі «Пінчон: на сцені читання, за лаштунками письма». Подія відбудеться 20 грудня. Початок – о 18.30.

У Києві професор Джозеф Теббі представить свою унікальну лекції про «живого класика» Томаса Пінчона. У лекції, яка вперше буде прочитана саме в Україні, автор окреслить теперішній стан вивчення центральної постаті американського художнього канону.
Зміст доповіді Теббі – це основа його розділу в академічному виданні «Пінчон в контексті», яке наступного року вийде у видавництві Кембріджського університету. Джозеф Теббі розповідатиме про ключові лейтмотиви пінчонівських творів та про доінтернетні образи, використані письменником ще 1973 року. Центральна ідея лекції – це пояснення особливостей візіонерського генія Пінчона, який ще в середині ХХ століття передбачив рух до оцифрування, акумулювання, рециркуляції й економізації щоденної мови та дій. Образи в романах американського класика – це опис цифрових реалій в аналогову добу.
Джозеф Теббі докладно проаналізує машинізацію й символ штучного інтелекту в текстах Пінчона, його бачення комп’ютерної доби в докомп’ютерний час. У лекції автор висвітлить завжди болючу проблему розмежування війни й миру та того, як війна зображується в літературі та відображується в «техніці», зокрема, завдяки тим технічним засобом, на яких вона фіксується та зберігається в цифровому форматі. Джозеф Теббі планує показати те, як параноїдальний страх того, «що все пов’язано», й антипараноїдальний страх того, «що нічого ні з чим не пов’язано», наснажує творчість Пінчона і постмодерну літературу загалом. Також запропонує прочитання текстуальних і контекстуальних рівнів у текстах Пінчона як цифрових (сміттєвих) нашарувань.

Лекція відбуватиметься із синхронним перекладом.

Джозеф Теббі – визначний американський професор-філолог, який досліджує модерну і постмодерну культуру. Представник найновіших методологій, який, зокрема, вперше вичерпно проаналізував найновішу літературу крізь призму когнітивистики та теорії систем.
Головний спеціаліст у галузі “медіа-екології” та провідний дослідник цифрової й електронної літератури в США та Європі. Редактор електронного журналу Electronic Book Review, який пропонує платформу для актуальних досліджень.

Адреса Книгарні «Є»:
м. Київ,
вул. Лисенка, 3,
м. «Золоті ворота»
Телефон: (044) 235 88 54
Вхід вільний.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»