Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Лекція дослідниці міської історії Ольги Мартинюк “Fin-de-siècle Київ і народження мегаполісу” (Київ)

Дата події: 20.03.2015 18:00

Міська модерність зламу ХІХ і ХХ століть. «Пізньоімперський» чи «дореволюційний» Київ? Як представлений fin-de-siècle Київ в історичній літературі і популярній свідомості?

Початок — о 18:00

Плани розвитку Києва ХІХ століття – регулярне планування, нові будівельні правила, рядова забудова. Хрещатик, що з'єднує Печерськ, Поділ і Старе Місто в єдиний простір. Буржуазний центр і анархія передмістя. Університет, Контрактова ярмарка, залізниця та інші фактори, що формують місто.
Трішки статистики: етнічний, соціальний і гендерний склад населення упродовж 1870—1920-х. Природна і штучна етнічна сегрегація за дільницями міста.
Репрезентації частин міста в картинах, фотографіях та туристичній літературі. Священні пагорби і торговий поділ.
Про лекторку:
Оля Мартинюк, викладачка історії в НТУУ «Київський політехнічний інститут». Закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті. Дане дослідження проводилося упродовж 2010—2014 рр. за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інституту гуманітарних досліджень (Відень), та Німецького історичного інституту в Москві.

***

Адреса книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень»

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»