Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Лекція Дмитра Білого (Донецьк) “Кубань і Україна: чи всі зв'язки перервано?” (Львів)

Дата події: 03.03.2015 18:00

Книгарня “Є” запрошує на лекцію історика Дмитра Білого (Донецьк) на тему “Кубань і Україна: чи всі зв'язки перервано?”, яка відбудеться 3 березня.

Початок — о 18.00.

Регіон, який традиційно називають Кубанню і який до ХІХ століття населяли переважно чорноморські козаки й загалом українці з інших українських земель, лежить на території сучасних Краснодарського, Ставропольського, країв, Адигеї, Ростовської області і Карачаєво-Черкесії Російської Федерації. Що це, власне, таке — Кубань? Які її історичні зв'язки з Україною? Чи самоідентифікація кубанців така сама як і, умовно кажучи, калужців, костромчан, вологодчан? Якою є їхня регіональна ідентичність? Як українське просочується тут крізь російське? Чи може Кубань у перспективі стати одним із чинників розвалу федерації? І що втрачає Україна, ігноруючи свою діаспору? На ці як ніколи актуальні питання відповідатиме історик Дмитро Білий.
Дмитро Білий — письменник, історик (доктор історичних наук), дослідник Кубані, бандурист. Член Донецького відділення Наукового товариства ім. Т. Шевченка.
Автор науково-популярної розвідки «Малиновий Клин» (1994), романів «Басаврюк XX» (2002), «Заложна душа» (2002), «Чорне крило» (2004), «Козацький Оберіг» (2005), «Шлях Срібного Яструба» (2007). Автор понад 60 наукових праць з історії України та Кубані. Роман «Басаврюк XX», присвячений подіям XX століття, з його виразною гоголівською алюзією, є, на думку рецензентів, однією з найвдаліших спроб авантюрно-містичного характеру в сучасній українській літературі. З червня 2014 року мешкає у Львові.
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень»

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»