Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Книгарня “Є” на Книжковому Арсеналі

Цьогоріч Книгарня “Є” виступить на Книжковому Арсеналі з власною програмою.

На п'яти дискусіях під загальною назвою “СВОЇ / ЧУЖІ. Образи. Стереотипи” учасники з різних країн вестимуть мову про художні репортажі про інші країни й народи; про те, чим Україна є для Заходу після Майдану, чи змінився її образ після Революції гідності. Ще одна тема – стереотипи про різні регіони усередині нашої країни; міста в найновішій українській художній літературі — чи змінилися тенденції в їх описі порівняно з літературою 1990-х та початку 2000-х. Мова йтиме також про бренди міст, культурні стратегії їхнього розвитку.

СВОЇ / ЧУЖІ. Образи. Стереотипи

програма Книгарні «Є» на Книжковому Арсеналі

(вул. Лаврська, 10-12)

 

Своє чуже місто. Практична урбаністика: ініціативи, культурна політика, бренд

21.04, ЧЕТВЕР, 15.00 15.50. Cцена “Меридіан”.

  • Простір міста — як простір людського: як подолати радянський ресентимент в публічному просторі і облаштувати місто для комфортного існування усіх його мешканців.
  • Трансформація міського простору як один з пріоритетів розбудови суспільства.
  • Культурні стратегії розвитку міст: яким чином можна розвивати локальні урбаністичні проекти, і що це дає в результаті.
  • Бренд міста: чому одні міста експортують свій символічний і матеріальний продукт та нав'язують його, а інші — ні.

Учасники:

Віктор Зотов — архітектор, керівник “Архітектурного бюро “Зотов і Ко”, засновник та куратор щорічного міжнародного фестивалю “CANactions”;

Віта Базан — стратег краудфандингової платформи “Спільнокошт”, координаторка програми “Код Міста”;

Ігор Тищенко — дослідник міста, аналітичний центр “CEDOS”.

Модератор — Віктор Іщенко, арт-менеджер книгарні “Є” у Києві, координатор міжнародного проекту “Апокаліпсис міста”.

 

Інтимна урбаністика. Місто в найновішій українській художній літературі. 

22.04, П'ЯТНИЦЯ, 13.00 – 14.00. Сцена “Кафе Європа”.

Які міста потрапляють у поле зору українських авторів в останні роки? Які нові тенденції в їх описі? Чи здатні художні тексти створити місту бренд? Чи спроможне місто привабити туриста чи нового мешканця через тексти про себе? 

Учасники: 

Жанна Слоньовська (Польща) – письменниця, журналістка, перекладачка; авторка книжки «Дім з вітражем» (в оригіналі "Dom z witrażem"; в українському перекладі книжка вийшла 2015 року у Львові, «Видавництво Старого Лева»); 

Ірен Роздобудько – письменниця, сценаристка, журналістка. З крайніх виданих книжок – «Одного разу…» (К.: Клуб сімейного дозвілля, 2014), «Ґудзик-2. Десять років по тому» (К.: Нора-друк, 2015), «Кіно на папері» (К.: Нора-друк, 2016);

Ярослав Поліщук – професор філології, літературознавець, дослідник міського тексту, автор книжки статей «Із дискурсів і дискусій» (Харків: Акта, 2008);

Тетяна Трофименко – літературознавець, кандидат філологічних наук, заступниця директора Харківського літературного музею з наукової роботи.

Модератор — Анастасія Левкова, арт-директор мережі книгарень “Є”.

Захід відбувається за сприяння Інституту книжки (Польща).

 

Одне для одного. Стереотипи про різні регіони України. 

22.04, П’ЯТНИЦЯ ,15.00 – 16.20. Сцена «Меридіан». 

Коли в Україні розвинувся стереотип про «донецьких»? Чи є динаміка зміни цього образу у 2014—2016 роках? Чи сприймають галичан досі як «бандерівців» і що означає «бандерівець», а також «галичанин» у нинішній Україні? Якими є стереотипи про інші регіони, коли і як ці стереотипи постали? Що можна робити для розвінчання міфів, для стирання образливих шкідливих маркерів? 

Учасники: 

Олексій Шестаковський — соціолог, викладач кафедри соціології КПІ. Досліджує теми цінностей, ксенофобії, міграції, внутрішніх переселенців в Україні. 

Франческо Альберті (Італія) – політолог, правознавець, викладач університету Терамо; спеціалізується на питаннях холодної війни, Східній Європі; автор книжки «DDR: Checosarimane?» («НДР: що лишається?») (2015).

Яромир Штетіна (Чехія) –журналіст, письменник, політик, нині – депутат Європейського парламенту. Як репортер спеціалізувався на військових конфліктах у Європі, Азії та Африці. Працював у більш ніж двадцяти військових конфліктах як журналіст і режисер. У1999 р. був одним зі засновників благодійного фонду «Людина в скруті». 

Модератор – Анастасія Левкова, арт-директор мережі книгарень “Є”.

Захід відбувається за сприяння Італійського інституту культури та Чеського центру.

«Ми» для «них» після Майдану. Образ України за кордоном після Революції гідності.

24.04, НЕДІЛЯ, 11.00 – 12.30. Сцена “Кафе Європа”. 

Що змінилося в образі України за кордоном після Революції гідності? Що спроможне змінити цей образ на краще? На що здатна культурна дипломатія? 

Учасники: 

Євген Магда – канд. політичних наук, доцент Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ КПІ; автор книжки «Гібридні війни» (Харків: Віват, 2015), співавтор книжки «Ігри відображень. Якою Україну бачить світ» (Харків: Віват, 2016);

Тетяна Водотика — канд. історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України; співредакторка часопису «Місто: історія, культура, суспільство»; співавторка книжки «Ігри відображень. Якою Україну бачить світ» (Харків: Віват, 2016)

Філіпп де Лара (Франція) – філософ,професор Університету Париж ІІ (Університету Пантеон-Ассас) (філософія та політичні науки), керівник програми «Сучасність і тоталітаризм». Співпрацює з виданням «Український тиждень».

Міхаель Жантовський (Чехія) – письменник, перекладач, публіцист, дипломат, психолог, в минулому — радник президента Чехословаччини Вацлава Гавела, Посол Чехословаччини, пізніше — Чеської Республіки у США, в Ізраїлі, у Великій Британії; з 2015 року очолює у Празі Бібліотеку імені Вацлава Гавела.

Модератор – Анастасія Левкова, арт-директор мережі книгарень “Є”.

Захід відбувається за сприяння Чеського центру, Французького Інституту.

 

Вголос про Інших. Коли і як українці писатимуть про інші країни?

24.04, НЕДІЛЯ, 14.00 – 14.50. Сцена «Меридіан».

Чому українці, мандруючи по цілому світу й мешкаючи в різних країнах, не осмислюють у книжках народи, країни, які бачать? Чому ми не оцінюємо інших, не подаємо свого голосу про близьких і далеких сусідів, про не-сусідів? Чому більшість літератури, що постає після подорожей в інші країни, – це тревелоги, література про мандри, а не література про інші країни та народи? Що потрібно, аби такі тести поставали? З якими проблемами стикаються українські автори, пишучи про інші країни? 

Учасники:

Олексій Бобровников – журналіст, сценарист документальних фільмів, автор книжки «Краями Грузії» (Харків: Клуб сімейного дозвілля», 2015);

Іґнацій Карпович (Польща) – іберист, африканіст, автор, зокрема, книжки про Ефіопію «Nowy Kwiat Cesarza» (Нова квітка імператора) (2007)

Катаріна Новікова – культурологиня, авторка серії статей про країни-сусідів України в журналі «Український тиждень», координаторка міжнародного проекту “Апокаліпсис міста”.

Модератор – Анастасія Левкова, арт-директор мережі книгарень «Є».

Захід відбувається за сприяння Польського Інституту.

 

 

 

Партнери програми:

Італійський інститут культури

Чеський центр

Польський Інститут

Інститут книжки (Польща)

Французький Інститут

 

видавництва 

Темпора”

Віват”

Нора-друк”

Видавництво Старого Лева”

Клуб сімейного дозвілля”

 

Міжнародний фестиваль CANActions

Проект “Код Міста” від Ґараж Ґенґ і Великої ідеї 

Аналітичний центр “CEDOS”

Медіапартнери — журнал “Український тиждень”, сайти “ЛітАкцент”, “АртМісто”, “Велика ідея”.

 

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»