Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Книгарня «Є» на «Книжковому Арсеналі»: проект «МІСТөКИЇВ»

Дата події: 13.04.2014 12:00

У рамках спільного проекту «МІСТөКИЇВ» Книгарні “Є” та IV Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал” запрошуємо на лекцію києвознавця, історика, сценариста Станіслава Цалика «Київські сюжети, що повторюються: чому знову “Біла гвардія”?”

13 квітня (неділя), 12.00-13.00

Є сценарії, про які можна сказати: у певних локусах вони „спрацьовують“. Є й такі, що „не спрацьовують“ – саме в певних локусах. Ті, що спрацьовують, мають властивість повторюватися. Тоді їх варто помічати, формулювати, аналізувати й шукати причини повторень. Що означає для певного міста, що повторюються одні сюжети, натомість інші – ні?
Читачі відчувають, дослідники відзначають: сюжет „Білої гвардії“ — питомо київський і для Києва важливий. І йдеться не про опис подій чи дійових осіб, а про щось тонше і глибше.
Події січня — лютого 2014 року можна трактувати як повторення сценарію, описаного Булгаковим. “Навіть повітря в Києві було таким, як у романі, — стверджує Станіслав Цалик. — І кілька колізій, що я їх пережив, були точним відблиском описаних у романі».
Протягом лекції йтиметься про те, як повторення певних сюжетів, зокрема описаних Булгаковим, пояснюють нам феноменологію Києва, — у цій системі координат роман “Біла гвардія” читається не як «білогвардійська», «проросійська» тощо, а як ілюстрація прояву певних глибинних чинників.
Станіслав Цалик намагатиметься відповісти на питання: чи вичерпаний сюжет “Білої гвардії”? Який новий з питомо київських може запрацювати далі? Які, власне, сюжети можуть бути номіновані на цю роль?

***

Зал 2 у Мистецькому Арсеналі (вул. Лаврська, 12)

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень»

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»