Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Дискусія «Україна in-between: Класична і альтернативні моделі глобалізації» (Київ, Хрещатик)

Дата події: 25.08.2017 18:30

Книгарня “Є” та Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації запрошують на дискусію на тему »Україна in-between: Класична і альтернативні моделі глобалізації», яка відбудеться 25 серпня.

Початок — о 18.30. Вхід вільний.

Класична модерна цивілізація, цінності якої тривалий час вважалися загальнолюдськими й недоторканними, втрачає статус єдиного гравця і арбітра. По всьому світі виникають альтернативні проекти, що претендують на місце глобального постачальника цінностей, – Китай, Росія, Туреччина, Іран та інші країни дедалі менше погоджуються з долею реципієнтів західної моделі. Але і всередині самого Заходу зростають альтернативні інтеграційні моделі, про що свідчать такі проекти, як Брекзит, Інтермаріум.

Відтак, наша держава перебуває на межі одразу в двох вимірах. По-перше, Україна залишається на кордоні Європи та Євразії, і кожен з інтеграційних проектів потенційно цікавить залучення такого важливого стратегічного простору. По-друге, жага незалежності в сучасному світі глобалізацій них проектів може призвести до ізоляціонізму та позбавлення суб’єктності. Ситуація ускладнюється відчутним браком державної стратегії подальшої інтеграції і до центрально-східноєвропейського, і до західноєвропейського простору, і до глобального світу загалом. Відтак, Україна зависла в ситуації in-between, де можна перебувати доволі довго, але з ризиком постійної деградації.

Під час розмови намагатимемося окреслити перспективи України з точки зору конкуренції класичної та альтернативних моделей глобалізації, щоб визначти її місце в новому глобальному світі.

Ключові питання:

• Класична і альтернативні моделі глобалізації.

• Глобальні і локальні конфлікти сучасного світу, їх природа і шляхи подолання кризових тенденцій.

• Перспективи і ризики України в інтеграційних проектах.

Учасники розмови:

Олександр Білокобильський — доктор філософських наук, професор, фахівець із модерної раціональності; директор Київського відділення Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації;

Володимир Гуржи — магістр релігієзнавства, Донецький національний університет ім. В. Стуса (м. Вінниця), фахівець із питань ідеологічних особливостей релігійно мотивованих глобальних проектів.

Роман Додонов — філософ, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії, Донецький національний університет ім. В. Стуса (Вінниця).

Модератор — Руслан Халіков, кандидат філософських наук, президент Молодіжної асоціації релігієзнавців, вчений секретар Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації.

Адреса книгарні “Є”:
 м. Київ
вул. Хрещатик, 46.
Телефон: (044) 337 97 72.
Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик “Український тиждень”.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»