Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Дискусія «Людина проти «демона політики»: ціна наївності й можливість вибору» (Київ, Лисенка)

Дата події: 27.11.2017 18:30

Книгарня «Є» та видавництво «Комора» запрошують на дискусію «Людина проти «демона політики»: ціна наївності й можливість вибору» з нагоди виходу перекладу роману хорватського письменника Іво Брешана «Астарот». Учасники: Ірина Маркова, Максим Яковлєв. Модерує Олена Гусейнова. Захід відбудеться 27 листопада. Початок – о 18.30.

Історії роману «Астарот» починаються з вибору – зробленого чи незробленого. Письменник ставить героя роману перед вибором знову й знову, щоразу ускладнюючи завдання.
«Хто вирішує?» часто стає ключовим питанням у людських стосунках. Стикаючись із необхідністю вибору в складних ситуаціях – чи самі ми його робимо, чи керуємося чужими настановами, поглядами, маніпуляціями? Чи усвідомлюємо його важливість і безповоротність? Отже – чи відповідаємо за нього самі, чи шукаємо винних?
Фантастичний сюжет «Астарота» згущує ситуацію вибору й відповідальності за нього максимально. Виглядає, що одного людського життя для усвідомлення замало – тому герой роману, ніби за логікою комп’ютерної гри, щоразу переходить на новий рівень, втілюючись у різних історичних персонажів і виконуючи їхню роль у строго визначених межах. Він слуга «Демона політики», котрий переграє події минулого, домагаючись ідеальної збалансованості та підтримуючи постійну напругу, і так рухає колесо історії, щоб вершилася Доля.
Динамічний сюжет, яскраві образи, емоційні діалоги, впізнавані елементи масової культури – барвиста оболонка для філософського змісту роману про особистість і сучасне суспільство. Суспільство, у якому уявлення про події навіть не такої далекої історії легко стають об’єктом маніпуляцій, наївність і «природне» прагнення маленьких людських радощів іноді зумовлюють найбільші катастрофи, а вибір як такий ускладнюється вже не браком, а надміром інформації, що перевершує наші можливості осягнути й осмислити.
Разом із учасниками дискусії спробуємо зрозуміти, як же можна вийти з-під влади «Демона політики», говоритимемо про цінність критичного мислення, спротив маніпуляціям і спроможність творити власну історію – а також про те, яку роль у ній відіграє мистецтво.

Адреса Книгарні «Є»:
м. Київ,
вул. Лисенка, 3,
м. «Золоті ворота»
Телефон: (044) 235 88 54
Вхід вільний.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»