Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Дмитро Стус презентує книжку «Василь Стус. Життя як творчість» (Київ)

Дата події: 09.06.2015 18:00

Книгарня «Є»та видавництво «Дух і Літера» запрошують Вас на презентацію книги Дмитра Стуса «Василь Стус. Життя як творчість», яка відбудеться 9 червня. Початок — о 18.00.

Учасники: Дмитро Стус — український письменник, літературознавець, редактор, Леонід Фінберг — головний редактор видавництва «Дух і Літера», Роман Веретельник — критик, літературознавець, перекладач.
Про книгу: Василь Стус. Поет. Правозахисник. Людина. Товариш. Чоловік. Батько. В'язень. Філософ. Знайомий. Коханий. Знаний і незнаний. Політик і антиполітик водночас. Живий і давно — з точки зору життя людини, а не історичної перспективи — померлий.
Однак книга — не лише про В.Стуса. Адже ким би він не був, його залежність від соціально-культурно-політичних умов, у яких випало жити, настільки значна, що для розуміння справжніх мотивів учинків поета обов'язковим було висвітлення його «соціальної історії», бо соціум впливає навіть на асоціальну людину.
Вся особистість Стуса підпорядкована соціальному у всіх його конкретно-історичних зв'язках і опосередкованостях, очевидною є залежність письменника від оточення, традицій, соціального стану та звичного середовища.
Процес становлення Василя Стуса фактично закінчується напередодні арешту, 1942-го.
Дмитро Стус розпочинає книгу з перепоховання батька, часу, коли Василь Стус повернувся в Україну як творець, і як людина з біографією. Це й стало початком його «життя після смерті», тією точкою відліку, яка привернула увагу до його постаті на Батьківщині. Для нього це означало досягнення абсолютного успіху, бо все життя він прагнув бути цікавим своєму народові.
Про автора: Дмитро Стус — син видатного українського письменника, вже класика XX століття Василя Стуса, письменник, журналіст і літературознавець Дмитро Стус, викладач Острозької академії, написав біографію батька, яку багато дослідників називають проривом в українській біографістиці. Дмитро Стус закінчив філологічний факультет Київського університету (1987—1992). В 1995 році захистив кандидатську дисертацію «Палімпсести» Василя Стуса: творча історія та проблеми тексту". Науковий працівник відділу рукописних фондів і текстології інституту літератури імені Тараса Шевченка НАНУ. Від 2001 — заступник головного редактора журналу «Книжник-REVIEW». Від 2001 — завідувач відділу критики та бібліографії журналу «Сучасність». Генеральний директор Благодійного фонду «Україна інкогніта».
Від лютого 2004 — віце-президент Асоціації українських письменників. Головний редактор літературно-критичного часопису «Київська Русь». Упорядник, автор коментарів, передмов до книги Василя Стуса «Веселий цвинтар» (1990), «Вікна в позапростір» (1991), «Золотокоса красуня» (1992), «Листи до сина» (2001), «Палімпсест» (2003), книга «Василь Стус: життя як творчість».

Адреса Книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»