Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

ЧЕський ЧЕтвер: показ фільму «Пута» (Тернопіль)

Дата події: 05.05.2016 18:30

Книгарня «Є» та Чеський центр у Києві запрошують на перегляд фільму Радіма Шпачека «Пута» (Pouta) (2010) (140 хв), який відбудеться 5 травня в рамках «ЧЕських ЧЕтвергів» у мережі Книгарень «Є». Початок – о 18.30. Фільм буде показано мовою оригіналу з українськими субтитрами.

«Часом людина просто застряє в порожнечі. Все навколо звужується так, що навіть не вдихнеш. Стіни змикаються, творячи досконалу в’язницю, з якої неможливо втекти. А тоді приходить злість. Розбити, знищити, розмолоти все на пил. А потім настає одержимість – зосередитись на якійсь деталі і піддатися ілюзії, що оволодіння нею змінить усе. В’язниця зникне, і ви дихатимете вільно. Це відчуття не залежить від часу. Воно байдуже до політичних режимів».

Дія фільму відбувається в Чехословаччині у 1982 році. Багато хто говорить про нього як про один із найцікавіших чеських фільмів після Оксамитової революції. Його завдання не полягає в тому, аби точно показати певну добу чеської історії, скоріше – створити щось більш універсальне.

Нормалізація у потрактуванні творців «Пут» нагадує примусову внутрішню в’язницю. В’язниця, яка чекає як на противників режиму, так і на його охоронців. Спроби вибратися з мертвого спокою 80-х років кожен проявляє по-своєму: Томаш знаходить собі коханку, Антонін зосереджується на  агресії та насильстві. Їх безсилля та удушеність незнайомим почуттям  безнадії все ж схожі між собою.

Що робить «Пута» одним із кращих чеських фільмів останніх десятиліть? Сценарій Ондржея Штіндела, який далекою дорогою обходить гармонію та миролюбність. Бездоганний музичний супровід, який природньо виходить із аудіодоріжки своїми скрипучими індустріальними семплами і посилюється іржавою міською поезією групи WWW. Легка і навдивовижу продумана режисерська робота, що спирається на скрадливу камеру та кольоровий фільтр, який притлумлює кольори і додає їм відчуття зношеності.

Адреса книгарні “Є”:
вул. Валова, 5-9.
Тел.: (0352) 25-44-59

Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»