Приходь
Календар
Січень 2018
П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Буккросинг – це особлива фішка мережі Книгарень «Є».

21 грудня 2007 року, в день відкриття київської Книгарні «Є», на буккросинг прийшли відомі письменники, телеведучі, громадські діячі. Юрій Макаров, Лесь Подерев’янський, Ігор Мірошниченко, Анатолій Борсюк, Олександр Ірванець, Валерій Сараула, Тарас Чубай, Анатолій Ярема обмінялися книжками, заохочуючи таким чином усіх присутніх зробити те саме.

Полиця для буккросингу є також і у книгарні в Івано-Франківську. Її відкрито 29 листопада 2008 року за участю Юрія Макарова, Сергія Іванюка, Богдана Бенюка, Ігоря Мірошниченка, Мар’яни Савки.

23 квітня 2009 року у київській Книгарні «Є» відбувся буккросинг іноземною книгою: участь у акції взяли представники іноземних представництв в Україні, а також відомі перекладачі, письменники – Оксана Забужко, Оля Гнатюк, Петро Таращук, Тетяна Дзядевич та інші.

У вересні 2009 року полиця буккросингу з'явилася у львівській Книгарні «Є».

Правила та історія буккросингу

Полиця для буккросингу – безкоштовного обміну книжками.

Книгарня  рекомендує:

 • якщо Ви не маєте з собою книги, але хочете взяти щось із фонду буккросингу, Ви можете придбати книгу в книгарні та обміняти її;
 • для того, щоб «запустити» книгу в «Є буккросинг», необхідно наліпити спеціальну круглу позначку на титульний бік книги та наліпку для заміток на внутрішній бік обкладинки. На ній варто записати своє ім’я, контактні дані (телефон, e-mail тощо), та Ваш коментар до книги, яку Ви «відпускаєте»;
 • не варто ставити на полицю обміну книги, які Вам самим нецікаві, адже таким чином зникає сама ідея буккросингу – привід для спілкування;
 • книгарня вітає обмін україномовною та англомовною літературою;
 • буккросинг – це обмін книжками не тільки у спеціально обладнаних місцях на зразок цієї полиці. Ви можете залишати книги у будь-якому громадському місці (кав’ярні, кінотеатрі тощо), попередньо наклеївши на неї вищевказані наліпки.

Буккросинг – це ідейний рух інтелектуальної молоді різних країн – вільний рух книг, організований за спеціальними правилами. Буккросинг використовує принцип соціальних мереж і близький до акцій флеш-моб. Учасники руху залишають книги зі спеціальними позначками у заздалегідь обумовлених і вказаних через сайти буккросерів місцях, щоб охочі буккросери-мисливці могли ці книги знайти, прочитати і, зафіксувавши у самій книзі та на сайті історію її пересування, знову „відпустити” у подорож.

Ідея буккросингу з’явилася в американського інтернет-технолога Рона Хорнбекера. На сайті phototag.org, він прочитав про систему циркуляції по всьому світу залишених фотоапаратів і вирішив повторити це з книгами. У березні 2001 року він залишив 20 книг у холі свого готелю. А за півроку на сайті Хорнбекера було зареєстровано вже 300 активістів, які „відпускали” свої книги у подорож.

Мету буккросингу всі учасники формулюють по-різному: популяризація ідеї читання і перетворення світу на бібліотеку, практика налагодження нових соціальних зв’язків, створення нового інтелектуального прошарку суспільства і навіть подолання буржуазно-капіталістичного принципу привласнення і накопичення. Тобто йдеться не просто про обмін книгами, але і про спілкування та обмін ідеями.

Останніми роками буккросинг набув значного поширення у світі і переріс у справжній інтелектуальний вид спорту, а його визначення навіть з’явилося в останньому виданні оксфордського словника.

За даними офіційного сайту буккросерів www.bookcrossing.com, сьогодні у світі налічується вже 617 тисяч офіційно зареєстрованих буккросерів та майже 4,5 мільйони „вільних” книжок. До кола буккросерів щоденно приєднується щонайменше 300 людей. Тож за кілька років їх кількість сягне 1,000,000 людей.

Найбільше „невпійманих книг” циркулює Сполученими Штатами – 13 380. Втім, за кількістю активних учасників руху лідирує таки Європа. Найбільша кількість буккросерів (30 %) живе в Італії. За сприяння третього каналу державного радіомовлення Італії Radio Tre, ідея обміну книгами стала настільки популярною, що міська влада Флоренції навіть подарувала буккросерам 4 тисячі книг. Із Італії у 2003 році ідея обміну книгами потрапила до Франції, де сьогодні вона підтримується кількома видавництвами, які постійно „відпускають” частину тиражу своїх видань у вільну подорож. Видавці заявляють, що це не шкодить книготоргівлі, а навпаки — стимулює читацький інтерес до нових книг.

В Україні перші акції обміну книжками почалися 2005 року. Наразі працює кілька інтернет-форумів, присвячених цій темі.

Якщо Ви вирішили приєднатися до рядів буккросерів, то не випускайте на волю непотрібну Вам річ. Якщо книга справді подобається Вам, то, цілком імовірно, сподобається й іншим. Книга має захоплювати, наштовхувати на роздуми, спонукати до дискусії.

2 відгуків

 1. НАталя

  Де у львові в книгарні є буккроссинг

 2. Сергій

  Позначку та наліпку можна отримати в книгарні?

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»